#EkoSkola – 6.b klase dodas ekskursijā uz Cēsu katlu māju

6.b klase Ekoskolas tēmas ietvaros – enerģija, devās izglītojošā ekskursijā uz Cēsu katlu māju izzināt, kā rodas siltuma enerģija. Katlumājas vadītājs Mārtiņš izstāstīja par drošību, kas skolēniem jāievēro atrodoties katlumājā, visiem bija jāuzvelk vestes un jāuzliek ķiveres. Skolēni guva lielisku priekšstatu, cik daudz tas ir 800 kubikmetri šķeldas, uzzināja, ka – 15 grādu salā tādu šķeldas daudzumu pārvērš siltuma enerģijā 24 stundās. Guva izpratni par katlumājas darbības principu, drošības vārstiem, lāzeriem, automātiku. Uzzināja, ka arī ar dūmiem vēl papildus uzsilda ūdeni, lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu visu siltumu, kas rodas, sadegot šķeldai. Apskatīja katlumājas vadības bloku, pārsteigums bija, ka arī Valmieras katlumājas vada no šīs ēkas. Skolēni uzzināja, ka jābūt inženiera izglītībai enerģētikā un mehatronikā, lai varētu strādāt šādā katlumājā, uzzināja, ka tādu izglītību var iegūt RTU. Paldies, Mārtiņam par interesanto stāstījumu un ekskursijas noslēgumā nosvēra visu klasi uz svariem, ar kuriem sver mašīnu kravas, kas ved šķeldu. 6.b klase kopā ar audzinātāju svēra 724kg.

Savukārt mammadaba projekta ietvaros devāmies uz veselīgo našķu ražotni LABAS SAKNES degustēt viņu produkciju un arī meistarklasē izgatavot pašiem gardos našķus. Paldies, Sigitai, kas mūs sagaidīja un izstāstija, ka ideja radīt veselīgus našķus, saimniekiem radās pēc tam, kad mājās spiežot burkānu sulu, žēl bija biezumus mest prom, jo arī tie ir gardi, tā radās ideja kaltēt un veidot dažādus našķus – čipsu vai cepumu veidā no izspiestu ogu un dārzeņu pārpalikumiem un ne tikai. Kad visu produkciju bijām degustējuši un padzērušies burkānu sulu, ķērāmies pie veselīgo našķu – saldo bumbiņu gatavošanas. Visiem ļoti labi un skaisti izdevās krāsainas un gardas bumbiņas.

Pēc meistarklases bija pastaiga pa Cēsīm. Apskatījām pieminekli Cēsu skolnieku rotai Pirmā pasaules karā, Vienības un Rožu laukumu, pils parku – bija uzdevums saskaitīt pakāpienus, nobeigumā apskatījām Maija parku un redzējām graciozo un skaisto melno gulbju pāri. Mazliet piekusuši, bet priecīgi devāmies mājup. Paldies, Gustava mammai, kas devās mums līdzi.

Informāciju sagatavoja klases audzinātāja Agita Kalniņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: