Skauti un gaidas piedalās nometnē “Baltais vilks 2023”

Pēc divu gadu pārtraukuma skauti un gaidas no 6. līdz 8. janvārim atkal pulcējās Ložmetējkalnā, lai piedalītos tradicionālajā ziemas nometnē “Baltais vilks 2023”. Nometnē piedalījās arī 13 skauti un gaidas no Siguldas 83. vienības kopā ar vadītājiem Māri Mežecki un Gati Kalniņu.  
Šī gada nometnes vadmotīvs bija palīdzības darbs “frontē”. Kara apstākļos būtisks ir ne vien karavīru veikums, bet arī dažādi civiliedzīvotāju palīdzības darbi, tāpēc šī gada nometnes dalībniekiem nodarbībās bija iespēja apgūt dažādas prasmes, kuras noder katram iedzīvotājam krīzes situācijās. Pirmā nometnes diena aizritēja iekārtojot nometnes sadzīvi – ceļot teltis, veidojot pavardus, nometnes vārtus un pavadot laiku vienībās, stiprinot savstarpējās sadarbības iemaņas. Sestdienas rītā nometnes dalībnieki apguva palīdzības darbu prasmes – pirmo palīdzību, konservēšanu, adīšanu, pašaizsardzību un citas noderīgas mākas. Dienas otrajā pusē daļa no dalībniekiem devās uz nodarbībām netālu esošajām “Mangaļu mājām” un piedalījās lāpu gājienā atpakaļ uz Ložmetējkalnu. Visi nometnes dalībnieki piedalījās arī Valgundes pagasta organizētajā Ziemassvētku kauju piemiņas brīdī. Nometni apciemoja arī Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece. Pasākuma noslēdzošajā dienā tika ieturēts svētbrīdis un aizvadītas spēles. 
Nometni organizēja brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji kā daļu no skautu un gaidu neformālās izglītības programmas bērniem un jauniešiem, papildinot iknedēļas nodarbības. Pasākums tapis ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma ( Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds.

Informāciju sagatavoja Siguldas 83.skautu un gaidu vienības vadītāja vietniece Antra Kalniņa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: