Siguldas mazskauti un guntiņas iepazīst emociju pasauli ziemas nometnē „Tuk, tuk, kas tur?”

No 10. līdz 12. februārim Ogres novada Ikšķiles vidusskolas telpās norisinājās ikgadējā mazskautu un guntiņu ziemas nometne. Tajā piedalījās teju 200 dalībnieki un brīvprātīgie, tajā skaitā, 25 dalībnieki no Siguldas 83. Skautu un Gaidu vienības un 3 brīvprātīgie vadītāji.

Nometnes “Tuk, tuk, kas tur?” tēma bija bērnu emocijas. Trīs dienu laikā dalībnieki padziļināti varēja izprast savas emocijas un to nozīmi, piemēram, panākt iekšējo mieru mūzikas terapijas vai mandalu zīmēšanas nodarbībā, pārvarēt iekšējās bailes, stājoties publikas priekšā, vai izgatavot savas stresa bumbas. Tāpat dalībnieki pavadīja laiku ārā, veicot saliedēšanās un komunikācijas uzdevumus, dodoties fotoorientēties pa apkārtni, spēlējot spēles, pārbaudot savas zināšanas un prasmes nakts šķēršļu gājienā, kur sagaidīja dažādi uzdevumi, kas lika pārvarēt bailes un šaubas. Tāpat neiztika arī bez vakara ugunskura ar gardām vakariņām un sarunām, ikdienas labo darbu veikšanas un dažādu citu aizraujošu aktivitāšu baudīšanas.

Nometni organizēja Ogresgala 5. skautu un gaidu un Ogres 29. skautu un gaidu vienības.

Pasākums tapa ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma (Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalstīja Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds. 

Informāciju sagatavoja: Siguldas 83. Skautu un Gaidu vienības vadītājs Gatis Kalniņš

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: