Rīcības un seku izpratne

Rīcības un seku sistēma skolā ir būtiska, lai nodrošinātu skolēnu drošību un veicinātu labu uzvedību izglītības iestādēs.
Ar seku izpratni var izskaidrot gan noteikumus, kuri pastāv, gan skolēna pienākumus un tiesības. Šādā veidā mēs varam veicināt skolēnus būt iecietīgiem, sirsnīgiem citam pret citu, lai katrs skolēns varētu pasargāt sevi un citus nedrošās situācijās. Mūsu rīcības sekas attiecas gan uz mums pašiem, gan uz citiem cilvēkiem.
Marta beigās skolas administrācija aicināja uz sarunu 4.- 6. klašu skolēnus, lai noskaidrotu, kāda ir skolēnu izpratne par jebkuras rīcības sekām, kontekstā ar skolas noteikumu ievērošanu.
Savukārt 1. semestra beigās 6.c klases skolēni tēmas “Tiesības un pienākumi” ietvaros bija jau pētījuši Laurenču sākumskolas iekšējos kārtības noteikumus un veidoja asprātīgus plakātus “Ievēro Laurenču noteikumus!”, to vienkāršākai iegaumēšanai. Tā kā plakāti tika veidoti ar jokošanās elementiem, tie skolas gaiteņos izlikti tieši 1.aprīļa nedēļā.

Informāciju sagatavoja skolas administrācija un Inga Šteinberga.