Skolas misija, vīzija un vērtības

2013.gada 1.septembrī Siguldā tika atklāta jauna skola – Laurenču sākumskola.
To veidojuši gan skolotāji, gan vecāki, kā arī citu nozaru profesionāļi, lai nodrošinātu bērnu attīstību, veicinātu intelektuālo izaugsmi un atraisītu spējas un talantus.

Laurenču sākumskolas vērtības:
DABA – IZAUGSME – CILVĒKS – KOPIENA

MISIJA: attīstīt katra skolēna individuālās spējas un talantus drošā, izglītojošā un mūsdienīgā vidē
VĪZIJA: cieņpilns, mērķtiecīgs un sabiedriski aktīvs skolēns, kurš ir savas valsts patriots un uztver dabu kā vērtību

Šobrīd Laurenču sākumskolā:

• 21 klašu komplektā mācās 465 izglītojamie;
  • strādā 42 pedagogi, tajā skaitā 15 maģistri;
  • strādā 15 tehniskie darbinieki.

Laurenču  sākumskolā ir mūsdienīgs un aizraujošs mācību process, kas Jūsu bērniem nodrošina paliekošu zināšanu, prasmju un attieksmju apgūšanu.

• Bērni mācās aizrautīgu un radošu skolotāju vadībā, praktiski un aktīvi darbojoties – pētot, eksperimentējot, analizējot, radot pašiem, lai iegūtu vairāk prieka un motivācijas mācīties.
  • Izglītības saturs un mācību metodes tiek izvēlētas ņemot vērā katra skolēna personību, tādējādi nodrošinot jēgpilnu mācīšanās procesu.
  • Laurenču sākumskolā skolēniem ir iespējas padziļināti apgūt dabaszinības un informācijas tehnoloģijas.
  • Mērķtiecīga un daudzveidīga tehnoloģiju izmantošana, kā arī dabas vides pieejamība sniedz daudz plašākas iespējas arī citu mācību priekšmetu apguvē.
  • Skolēniem tiek piedāvāta viena papildu stunda nedēļā dabaszinībās, datorikā un matemātikā, tāpat skolēni var apmeklēt papildu bezmaksas peldēšanas nodarbības (katrai klasei 3 mēnešu garumā) un slēpot sporta stundu ietvaros Fischer slēpošanas trasē.
  • Klasēs ir neliels skolēnu skaits (ne vairāk kā 24), kas dod iespēju nodrošināt individuālu pieeju katram bērnam.

Laurenču sākumskolā Jūsu bērniem ir radīta droša, draudzīga un mājīga vide.

• Skolēniem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt pagarināto dienas grupu pedagogu uzraudzībā no 16:00 līdz 19:00.
  • Laurenču sākumskolā ir gaišas, plašas un modernas telpas.
  • Skolēniem tiek piedāvāts psihologa, sociālā pedagoga un logopēda atbalsts.
  • Skolēniem tiek nodrošināta kvalificēta medicīniskā aprūpe.
  • 4.-6.klases skolēniem ir iespēja darboties Skolēnu padomē.

Laurenču sākumskolā skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādus interešu izglītības pulciņus: dabaszinību pulciņš, skautu un gaidu kustība, vispārējā fiziskā sagatavotība, vokālās nodarbības, Lego robotika, hiphops u.c.
Sīkāk par katra pulciņa saturu var uzzināt skolas mājaslapas sadaļā “Ārpusstundu darbs” –> “Interešu izglītība”.

Laurenču sākumskolas tradīcijas: Laurenču sākumskolas 1.septembra svētki, Sportiskā Tēvu diena, Danču vakars, Paldies svētki vecākiem u.c. pasākumi valsts dzimšanas dienā, 1.klašu 100.skolas diena, Vecāku diena (atklāto stundu vērošana), fotoorientēšanās “Es zinu, kur tas ir!”, projektu nedēļa mācību gada noslēgumā.

Arī vecāki tiek aicināti līdzdarboties Laurenču sākumskolas darba plānošanā un darbībā.

• Jūs varat iesaistīties Laurenču sākumskolas Vecāku atbalsta biedrības darbā.
  • Jūs varat iesaistīties Laurenču sākumskolas Skolas padomes darbā.

Laurenču sākumskolas darbībai nepieciešamo finansiālo nodrošinājumu veido:

• valsts mērķdotācijas pedagogu darba algām un interešu izglītībai;
  • vecāku līdzfinansējums pagarinātās dienas grupai (32 eur mēnesī) pēc vēlmes un vajadzības;
  • pašvaldības finansējums skolas ēkas uzturēšanai, mācību līdzekļiem, materiāli tehniskajām vajadzībām un tehniskā personāla atalgojumam;
  • finansējuma piesaiste no dažādiem projektiem izglītības inovāciju izstrādei;
  • vecāku līdzfinansējums Laurenču sākumskolas Vecāku atbalsta biedrībai (25 eur mēnesī): biedrības mērķis ir nodrošināt nepieciešamos resursus klašu pasākumu un aktivitāšu rīkošanai (tematiskās lekcijas u.c. pasākumi, ekskursijas u.tml.). Tāpat Laurenču sākumskolas Vecāku atbalsta biedrība un skolas komanda meklē papildus finansējuma avotus skolas darbībai no valsts, pašvaldības, privātā sektora u.tml. fondiem. Sīkāk par Vecāku biedrību var uzzināt skolas mājaslapas sadaļā “Par skolu” –> “Vecāku biedrība”.