3.a un 3.b skolēni piedalās akcijā „Zoozīļuks 2024”.

3.a un 3. b klases skolēni atsaucās Rīgas zooloģiskā dārza aicinājumam lasīt zīles, lai tās diedzētu un ar saplaukušajiem zaļumiem varētu mieloties neskaitāmi Tropu mājas kukaiņi – zarkukaiņi, lapkukaiņi, sienāži un siseņi. Zaļie ozolu dzinumi lieliski patīk arī iemīļotajām lapgriežskudrām, taču tām līdz maltītei ir garāks ceļš – zaļās masas gabaliņus tās nogādā ligzdā, kur uzsēj sēņu sporas. Tieši izaugušās sēnes ir šo kukaiņu vienīgā barība. Lai nodrošinātu Tropu mājas iemītniekus ar tiem nepieciešamo barību, nepieciešams sagādāt apmēram pustonnu parastā un sarkanā ozola zīļu, un tām jābūt tīrām, sausām un kvalitatīvām. Savukārt diedzēšanai nepiemērotākās zīles labprāt apēdīs citi zoodārza iemītnieki – kamieļi, brieži un dažādi grauzēji. Tiem ozolu nobirdinātā raža noder kā vitamīnu un minerālvielu piedeva nelielos daudzumos, jo sēklas ir bagātīga šo vielu krātuve. Katrs skolēns salasīja 1 kg zīļu un izveidoja radošo darbu “Zoozīļuka ceļojums”.

Lai labi garšo!

Sagatavoja sk. Sigita Pole un Ilona Balode