Skautu un gaidu kustība (2.-6. klase) – Siguldas 83. skautu un gaidu vienība ir Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācijas (LSGCO) struktūrvienība Siguldā. Skautisms un gaidisms ir izglītība dzīvei, kur tiek apgūtas dažādas dzīves prasmes paralēli skolai un ģimenei, kā arī mērķtiecīga izklaide, kas caur piedzīvojumiem attīsta bērnu un jauniešu vērtību sistēmu.
Hiphops (2.-6.klase)
Vispārējā fiziskā sagatavotība (1.-6. klase) – nodarbībās vispusīgi tiek fiziski nodarbināts bērna ķermenis ar mērķi palīdzēt tam attīstīties. Nodarbību laikā pilnveidojam pamatprasmes, izejam rotaļas un spēlējam spēles, kā arī, rīkojam mazas sacensības. Nodarbības notiek ārā, Laurenču sākumskolas teritorijā jebkuros laikapstākļos. Parasti nodarbība ilgst 40 min, vecāko klašu skolēniem 80min. Uz nodarbībām gaidīti visi kustēties gribētāji, bet īpaši tie, kam vēl nav sava sporta veida vai kuri ir tā meklējumos.
Dabaszinību pulciņš (1.- 6.klase) – skolēni eksperimentēs, novēros, izzinās visdažādākos dabas objektus un procesus (bioloģiskos, ķīmiskos, fizikālos). Dosies pētnieciskās ekspedīcijās un ekskursijās. Uzņēmīgākie skolēni piedalīsies vides izglītības projektos un konkursos.
Vokālās nodarbības (1.-6. klase) – nodarbībās tiks apgūta pareiza vokālā dziedāšanas prasme un stāja, estētiskā un muzikālā gaume, ritmizēšana un kustību koordinācija, kā arī tiks pilnveidota, attīstīta un papildināta uzstāšanās pieredze.
Šahs (1.-6.klase) – pulciņa ietvaros skolēni tiek iepazīstināti ar seno šaha spēli, apgūstot šaha noteikumus, figūru un bandinieku gājienus, mācoties šaha spēles pierakstu. Nodarbībās tiek pētītas biežāk sastopamās spēles galotnes, skolēni ielūkojas atklātņu teorijā, mācās taktiskos paņēmienus, risina uzdevumus un etīdes, meklējot melnbaltajos labirintos paslēptās kombinācijas, analizē vidusspēles stratēģijas jautājumus un pārrunā šaha partijas psiholoģiskos aspektus. Pulciņa mērķis ir radīt interesi par šaha spēli un iedrošināt skolēnus tālākai spēles apguvei. Sasniedzot zināmu sportiskās sagatavotības un psiholoģiskās noturības līmeni, bērni tiek uzrunāti dalībai atbilstoša līmeņa turnīros, tomēr sportiskie rezultāti nebūt nav noteicošais kritērijs – tam pāri stāv šahā nepieciešamo personības īpašību attīstīšana, draudzības saišu radīšana un stiprināšana, kā arī prieks par katra skolēna individuālo izaugsmi.
Māksla (1.-6.klase)
Lego robotika (1.-3. klase) – sniedz iespēju skolēniem apgūt pamatzināšanas robota konstruēšanas un programmēšanas tehniskos paņēmienos. Apmeklējot pulciņu “LEGO ROBOTIKA”, audzēkņiem pavērsies iespējas iegūt papildus zināšanas un prasmes tehnoloģiju jomā. Skolēni sapratīs robotu pamatuzbūvi un veidu, kā tie strādā.
Vācu valodas pulciņš (4.-6.klase)
Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) (4.-6.klase) – skolēni iejūtas uzņēmēju lomā un realizē savas biznesa idejas, izejot cauri visiem uzņēmējdarbības procesiem – sākot no ideju radīšanas, uzņēmuma reģistrācijas, produktu ražošanas, mārketinga, pārdošanas un grāmatvedības. Šāda veida programma ir noderīga skolēniem, lai iegūtu prakstiskas zināšanas un pieredzi uzņēmējdarbības jomā, kā arī, lai attīstītu vairākas svarīgas prasmes, piemēram, komunikāciju, radošumu, disciplīnu, sastrādāšanos komandā un laika plānošanu, kas ir būtiski nākotnes darba tirgus vajadzībām.